Jak EMI chrání plastové pouzdro

Níže podrobně vysvětlíme, jak může být plastový kryt EMI stíněný a jaké produkty můžete použít.

Elektromagnetické pole se snadno pohybuje přes plastové elektronické kryty. V důsledku toho tento typ skříně není elektromagneticky kompatibilní; jinými slovy, elektromagnetická pole generovaná jiným zařízením mohou zasahovat do elektroniky nebo pole vyzařovaná zařízením mohou rušit ostatní elektroniku v okolí. Za účelem vyřešení těchto problémů bude muset být plastová vrstva aplikována na stínící vrstvu (stínění EMI), aby bylo zařízení odolné proti EMC.

Existuje několik způsobů, jak zajistit vysoký výkon stínění EMI / RFI. Zvláštní řešení může být zvoleno v závislosti na požadovaném útlumu. Jednou z možností je malování skříně vodivým sprejem, který nabídne poměrně nízké snížení, ale má tu výhodu, že lze snadno aplikovat na složité tvary. Existují také filmy, které mají za následek vyšší úrovně snižování, ale může být obtížné je aplikovat do skříní se složitými tvary.


Jak zjistit, který systém je správný pro vaši aplikaci

  • Jaká jsou množství a roční objem?
  • Jaká je velikost a tvar produktu, který chcete chránit?
    Pro více informací zašlete prosím technický výkres nebo obrázek bydlení, abychom vám mohli poradit
  • Jaký je požadovaný čas doručení?
  • Je potřeba maskování (tj. Jsou části, které musí zůstat odkryté / nenatířené)?
  • Jaké je požadované útlum?

Při žádosti o radu poskytněte odpovědi na co možná nejvíce dotazů.


K ochraně plastového pouzdra EMC jsou k dispozici následující řešení:

Elektricky vodivé pokovování niklem (partnr 3801). Elektricky vodivý niklový potah je k dispozici v aerosolách o objemu 365 ml, plechovkách o obsahu 5 litrů a plechovkách o obsahu 20 litrů
Elektricky vodivé niklové potahování (součást č. 3801), k dispozici v aerosolách o objemu 365 ml, plechovkách o obsahu 5 litrů a plechovkách o obsahu 20 litrů
Více informací o sérii 3801 Elektricky vodivé potahování niklu
Elektrická vodivá metalizace (partnr 3838). Na vyžádání je k dispozici elektrovodivá metalizace. Pro cenovou nabídku je nejlepší poslat obrázek vašeho plastového krytu potřebným množstvím
Elektricky vodivá metalizace (číslo 3838), k dispozici na vyžádání. Pro cenovou nabídku prosím pošlete nám fotografii plastového krytu s potřebným množstvím
Další informace o vodivé metalizaci
Kryty EMI (partnr 1900). Mu-měděné pouzdra a kryty pro stínění EMC desek plošných spojů uvnitř plastového pouzdra
Kryty EMI (část č. 1900). Mu-měděné pouzdra a kryty pro stínění elektronických desek plošných spojů uvnitř plastového pouzdra
Další informace o ochranných krytech EMI / RFI
Vysoce přesné vodivé tváření EMI fólie
Vysoce přesné vodivé tvarování EMI fólie
Více informací o vysoce přesné vodivé tvarování fólií EMI

Rada

Pokud byste chtěli obdržet radu (bezplatně), zašlete nám svůj výpis e-mailem na adresu [email protected] nebo faxem na +31 (0) 78 - 204 90 08. Odpovíme do několika hodin.

Tip: Nikdy nepoužívejte silikonové anti-zátky, protože to nemůže být znovu odstraněno. Uvolňovací činidla na bázi tuku nebo oleje jsou v pořádku, protože mohou být odstraněny v našem procesu čištění / odmašťování. Formulář byste o tom měl předem informovat.

Obecně:

Pokud je třeba uvažovat o velkém množství (více než 5000), obvykle je lepší metalizace. Vzhledem k tomu, že se to provádí ve vakuu, je potřebný vhodný prostředek pro držení součásti a také pro její částečnou maskování (například k zabránění zkratu). Přípravky jsou vyráběny v našem strojírenském závodě; musí být navrženy a vyrobeny s velkou přesností a proces trvá několik týdnů. U rozměrů přesahujících 500 mm se proces metalizace obecně stává dražším; obvykle velké předměty jsou stříkány vodivou barvou.

Potřebujete-li výrobek rychle a série je malá (až několik stovek), doporučujeme použít vodivou vrstvu laku (vodivý nátěr), kterou můžeme použít pro vás, nebo můžete použít sami, pokud máte potřebné vybavení . Pokud je geometrie výrobku jednoduchá, je možné zařízení chránit filmem nebo textilním produktem. To je také dobrý způsob, jak EMI utěsnit pouze citlivé části vašeho výrobku. Nástroj je poměrně levný, protože tento typ stínění může být vyroben pomocí řezacího vedení nebo laserového řezacího stroje.

Pokud jsou díly malé (do 100 mm) a vysoké mechanické vlastnosti nejsou potřeba, může být použit vodivý plast. Nejlepší je v tomto případě konzultovat s tvým frézorem a námi, abychom našli co nejlepší řešení.

Při galvanickém nebo chemickém ošetření (u malých dílů a velkých množství) obecně není selektivní potahování možné. Oba jsou ošetřeny jak uvnitř, tak i venku.

Chtěl bys...